kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an instance of stereotyping in advertising?A.The depiction of women as multitasking professionalsB.The depiction of aged people as ver
Which two types of poems require a specific number of words per line? A. diamante and Modern cinquain B. diamante and American cinquain C. Japanese cinquain
A health food company packs almond butter in jars. Some jars hold 250 g. Other jars hold 500 g. On Tuesday, the company packed 186.5 kg of almond butter in 511
one number is 17 more than 3 times another number. the sum of the two numbers is 41. find the number
What religion was practiced at mission who lived in the mission
In which amount of money does the digit 4 represent 40 cents
how do i do this? thanks!
a. True b. False: short-circuit evaluation is performed with the not operator.
Yesterday, Abigail attended soccer practice for two hours, and then attended the school play rehearsal for m hours. Which expressions correctly show the combine
If angle adc=134 and adb=5x+4 and bdc=7x-2 what does angle bdc measure