mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

(a) Identify a point in the story when you understood better than Charlie what is happening to him. (b) How does the first-person point of view help to create h
How do we detect life on exoplanets?
ASEAN list of member countries
If 100C2 has a value of 4,950, what is the value of 100C98?
What happened during the Boston Massacre in 1770? A) British Troops fired on colonists for the first time, killing five. B) Redcoats and colonists opened fire o
The value that results from plugging in an x term.
what is characteristic of a mineral
Tú ____________________ leche. bebes lees bebe lee
Which expression below shows a correct use of the Distributive Property? 4b+6-2(b+3) A. 4b + 6 - 2b + 6 B. 4b
Planes A and B intersect in line s. If point V is a point on line s, then it lies on: a) plane A only b) plane B only c) both plane A and B d) neither plane A o