mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

If a person rows to his favorite fishing spot 21 miles downstream in the same amount of time that he rows 7 miles upstream and if the current is 7 mph, find how
Select the correct answer. A new building in the shape of a square pyramid is to be constructed. The slant height will be five times the side length of the base
standard deviation sign and the mean sign​
6. A certain saint lived on yonder hill. pick out the adjective​
Paul's budget for food is 30% of the budget he has for rent. If his budget for food is $225, what is his budget for rent?
What are good films on martial arts and courage for my media studied
when evaluating (6.28x10^12)\(3.14x10^4)
A cylinder has a volume of 200 mm³ and a height of 17 mm. a) The volume formula for a cylinder is V = r²h. Isolate for the variable r in this formula. b) Using
Select the correct answer. How does Freddy change from the beginning to the end of the passage? A. She decides that nothing should stand in the way of her own
780tonnes 650kilograms ÷13​