mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

Rank the pressure from highest to lowest (a) bottom of a 20-cm tall container of salt water, (b) bottom of a 20 cm-tall container of fresh water, and (c) bottom
According to the kinetic molecular theory, which statement describes the particles of an ideal gas? -1)The gas particles are arranged in a regular pattern-2)the
work out the volume of a cube of edge 2m
Given any two numbers, which is greater, the LCM of the numbers or the GCF of the numbers? Why?
Whom did Thomas Jefferson call servants of the people? a. slaves b. delegates c. kings d. soldiers
Why is using coins as money easier than using gold bars? a. coins are more durable c. coins are more uniform b. coins are more portable d. coins are more limite
Two ways three people can share a five segment chewy fruit worm
The theme is what happens in a story. a. True b. False
Throughout the nineteenth century, stereotyping of work by sex had restricted women's employment (Woloch, 2002). The above is an example of: A quote, A paraph
19/5 as a mixed number