Andersontrent Andersontrent
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10?

Respuesta :

v5it
v5it v5it
  • 24-01-2020

Answer:

5 cans can be bought with $10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What points are [tex]\sqrt{45}[/tex] units away from (-3, 1)? Select all that apply. 1. (0,7) 2. (-9,4) 3. (3,-2) 3. (-6,-5)
Can someone help me? It's urgent and thank you!
Write a HTML code for displaying the following​i need an answer urgently
Each business day, on average, a company writes checks totaling $34,500 to pay its suppliers. The usual clearing time for the checks is five days. Meanwhile, th
Which one would you guys pick pizza or Popeyes? its a debate between me and my family Which one is it guys Pizza or Popeyes ?!?
Sweating when it is hot outside is an example of which characteristic of life? responding to the environment
i need help asap Please ​
A student set up an experiment to show that carbon dioxide is consumed by Elodea plants during photosynthesis. She filled two test tubes with distilled water an
Look at the number line below. Write the letter for each fraction in the correct box. ​
Jordan has 10 ties, 3 suits, 5 belts, 8 shirts, and 4 pairs of shoes that he chooses from daily to select his professional wardrobe. How many different outfits