bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

What is the range of the function f(x) = - 3x - 11 - 22 O all real numbers O all real numbers less than or equal to -2 O all real numbers less than or equal to
What inference can be drawn about children of the time period? Families considered education more important than earnings. Parents imposed strict rules about ch
What is the purpose of the President's cabinet? O Discuss foreign affairs and make draft treaties Offer advice to the president of the their particular specialt
Can you please help ASAP!! 2. (photo) Merci:)
Écris cette phrase au i passé composé: "lI met son manteau."
Pls help im struggling :p
Select the part whose main job is to store nutrients, water, and waste in an animal cell. -vacuoles -chromosomes -mitochondria -cell membrane
What is the surface area of this design? 8,8,8
It has been found that 50.3% of U.S. households own stocks and mutual funds. A random sample of 300 heads of households indicated that 171 owned some type of st
Project management differs from management of more traditional activities mainly because of: (I) its limited time frame. (II) its unique, defined set of activit