oxyuprisinggg oxyuprisinggg
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

If 1once of toppings costs. .50 how much would 11onces be

Respuesta :

SSchaefer SSchaefer
  • 22-01-2020

Answer:

If one ounce of toppings cost $0.50, then you would need to take $0.50*11

.5*11= 5.5

11 ounces would be $5.50

hope this helps ;)

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLZZZ )Which of the following actions was considered illegal as a result of the Sedition Act of 1918? interfering with trade between allies traveling to an
is this sentence correct or is it missing a comma? You'll see the club right after the sports stadium, the big domed building.
What was the primary difference between Presidential and Congressional Reconstruction plans? The Congressional plans were more conciliatory and aimed to reestab
What was the main reason the United States announced the Open Door Policy? to help spread democracy to Southeast Asia to prevent the victory of the Chinese Comm
Which program provides health care coverage for US seniors? Medicare Social Security Medicaid National Health Insurance
Which of these statements is not related to the wade-davis bill 1) former confederate soldiers could serve in the new state gov 2) no southerner could take the
Hadley has a 1/2 kg of popcorn she divides the popcorn into three equal bags how many kilograms of popcorn with each bag
An economic recession refers to __________.
The Harlem Renaissance was an awakening of African American artists of all art forms. True False
what is 1/10 of 1,700,000 square feet