carrieoverbay15 carrieoverbay15
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

30 miles per gallon. At $2.19 a gallon, how much would that cost?

Respuesta :

avarobson
avarobson avarobson
  • 22-01-2020
At 30 miles per gallon that would cost $65.70
Answer Link

Otras preguntas

What were the largest non-english ethnic groups in the english colonies in the eighteenth century?
Most _______ are relatively small in terms of assets and revenues, and are not restricted in terms of the number of _______ and can operate in as many locations
The client states that prior to exams at school, the client has abdominal cramping and diarrhea. what does the nurse suspect is the trigger for these signs and
A nurse is caring for a lcient followng delivery of a stillborn infant. which actions should the nurse take?
Solve using substitution method and show all work 4x -2y = 18-4x + 2y = -18
During middle childhood, children need on average about ___ calories a day to maintain healthy growth and activity levels.
opposite of intuition
To make the correct hand signal for a left turn, your left arm & hand should be ________________.
The outermost layer of human skin provides an effective barrier against microbial invasion, partly because the cells produce insoluble proteins called?
If a spaceship approaches you at 0.5c, and a light on the spaceship is turned on pointing in your direction, how fast will the light be traveling when it reache