dmansfield03 dmansfield03
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

$12 for 6 bagels; $9 for 24 bagels

Respuesta :

bhashyamsriram1 bhashyamsriram1
  • 22-01-2020

Answer:

This is not a direct variation

Step-by-step explanation:

if 12 dollars for 6 bagels is true then each bagel is $2

if 9 dollars for 24 bagels then each bagel is $0.38

Answer Link

Otras preguntas

4 MINUTES LEFT! MY LAST QUESTION WILL FOREVER BE GRATEFUL PLS HELP WILL GIVE BRANLIEST!! AT LEAST TAKE A LOOK!!!! PLS I AM BEGGING!!!1. Molly is trying to find
The word what mean center seeking
1. Which of the following best identifies base 1? - Cytosine Purine Pyrimidine Nucleotide
Help with blanks because I have no clue what I’m doing and just need answers
Because of imperialism what did colonized countries have to adapt to?
What is the first step when constructing an angle bisector using only a compass and a straightedge? A. Place the compass needle on one of the legs of the angle,
When a baby discovers that her world is a fairly predictable place in which her needs are met by a responsive caregiver, _____ would say she has resolved the cr
What steps would you take to determine if these figures are similar? Check all that apply. A" B" 4 Use a scale factor of 2 Multiply the vertices of polygon ABCD
Can someone please help me
please help i’ll give brainliest !