kayleemm9
kayleemm9 kayleemm9
  • 25-11-2019
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 312 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

Mentallystrong182 Mentallystrong182
  • 25-11-2019

Answer:

answer= 842.4

Step-by-step explanation:

you take 312 and times it by 2.70

Answer Link
michayla306 michayla306
  • 25-11-2019

Answer:

$842.40

Step-by-step explanation:

2.70x312=842.40

2.70 is the cost of one milk then you multiply it by the number of milks karl bought.

Answer Link

Otras preguntas

what is the answer to x/3-9=-5
Andrew Jackson and his supporters believed in
Consider a demand curve for peaches. Which of the following movements will be observed if the priceof peaches decline at a point in time? a.The demand curve wil
Which fashion innovator was inspired by the ballet costumes created by Picasso, Matisse, Rouault, and de Chirico? (fashion design plato)A.Mary QuantB.Hubert de
The transmission of political practices and religious customs from one generation to the next best illustrates the importance ofA) introspection.B) massed pract
Is y=x(x-1) a function
Gina walks 3 mph for 4 hrs. How far did she walk? 1.3 mi 7 mi 0.75 mi 12 mi
Which General Staff member prepares Incident Action Plans, manages information, and maintains situational awareness for the incident? a. Finance/Administration
Solve the system of equations by the addition method. x- y=-9 x+y=-5
What is the net present value of the following stream of cash flows if the discount rate is 11.5%? O Year 0:-$379 M O Year 1: $105 M O Year 2: $78 M O Year 3