shahhshahahdhd shahhshahahdhd
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

What’s the answer? Please help!

Whats the answer Please help class=

Respuesta :

leslyandamado4ever
leslyandamado4ever leslyandamado4ever
  • 24-11-2019

Answer:

I belive the cost would be $120

Step-by-step explanation:

80×20=1600

sqrt of 1600 is 40

so you use $3/m²

40² fills in m² then multiply

40×3=120

Answer:$120

Answer Link

Otras preguntas

Bob rode his scooter 2.3 miles to his friend's house, then 0.8 miles to the library, then 1.9 miles to the grocery store. If he rode the same route back home, h
Pls help, Thx! Im trying to come up with a name (first and last) and I'm deciding between the following names; Cullen, Allen, Corey, Manson, Sloane, Theo, Aaron
a container contains 5L of nitrogen gas at 25°C. what will be it's volume if the temperature increases by 35°C keeping the pressure constant​
Unimart Precision Manufacturing Beginning inventory Merchandise $ 234,000 Finished goods $ 468,000
When plants carry out photosynthesis thechemical called _____ traps light energyTheenergyis used to combine raw materialsto make______The process mainly happens
1. There are four different types of taste. true false
What is v68 in simplest radical form? Enter your answer in the box. ​
PLEASE HELPPPPPPPPPP ASAPPPPPPPPPPPPP​
Which excerpt from the land,part 1 best supports the claim that manly formerly enslaved people were not completely free or equal after the war
1. Parasites are commonly associated with which food? O Chicken O Potatoes O Beef Seafood