rsamueljrrobertsamue rsamueljrrobertsamue
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for $80 for 16 ticket

Respuesta :

hghv51036 hghv51036
  • 22-11-2019

Step-by-step explanation:

80$ ÷16 ticket=5$

so the price of one ticket will be 5$

Answer Link

Otras preguntas

Which question is statistical?a. How many cities had more than 2 inches of snowb. Which class earned the most points?c. Which student sold the most boxes of can
Simplify 4! A.24 B.10 C.9 D.4
Which of the following is a composite number? A. 23 B. 11 C. 25 D. 19
In a vascular plant, the xylem transports water and dissolved nutrients to the leaves, while the _______ transports sugars from photosynthesis in the leaves b
solve the system of equations using elimination. –9x – 2y = –115 –6x + 2y = –110
Loyal to one’s country or to people with a common language , religion , and history is know as
I'M TAKING THE FINAL!!!!! Walsh Prison in Ohio uses a peculiar approach. The prison’s inmates sleep alone in small cells at night. However, the prison authoriti
The volume of the cylinder is 5275 ft and the height is 23 find the diameter please explain this is for school tomorrow
In about two hundred words, explain how the literary devices used in the novel convey theme.​
A comparison between non-human and human