jt3856052 jt3856052
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

A Store Sells 8-foot boards for 2.40 each.What is the cost per foot​

Respuesta :

zubaidahalsaudi zubaidahalsaudi
  • 21-11-2019

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

2.4 divided by 8

Answer Link
elizamarieh elizamarieh
  • 21-11-2019

Answer: $0.30 per foot

Step-by-step explanation: 2.40 divide 8 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

WHY did Hernando Cortes's accomplishments MATTER??
PLS FAST!! WILL GIVE BRAINLIEST!! 20 POINTS!! You and your friends decide to band together and form a local rugby league since your community currently does not
Differentiate between intramolecular forces and intermolecular forces.
is 2(x+8)-3(y-7) linear or non linear?
HELPP PLEASE !!! with number 21 I didn’t answer c or d I just need help with those please
Worth 50 pts!! Select the sentence that relates to the cognitive development of a preschooler in parenthesis. (Bryan has begun to think in an abstract manner.)
Explain the importance of understanding aims, goals and objectives of education.​
Name an example of a physical change?
baking recipe requires an oven of 380 °F. What is the temperature in degree Celsius? With solutions please​
A sign in the elevator says the elevator can lift up to 450