justine64 justine64
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada


McKenzie bought 1.2 pounds of coffee for
$11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

iifeless
iifeless iifeless
  • 25-10-2019

Answer:

$9.85 per pound

Step-by-step explanation:

11.82/1.2 = 9.85

Answer Link
chofis11372
chofis11372 chofis11372
  • 25-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

11.82/1.2=9.82

Answer Link

Otras preguntas

If 2452=60q+52r and q and r are positive integers what is one possible value for q+r
voluntary deductions include ____. (1 point)
Am solving this problem correct
Is anyone smart enough to answer this? The graph shows the functions f(x), p(x), and g(x): Part A: What is the solution to the pair of equations represented by
What is the term for different “jobs” that different cells perform in a multicellular organism? A. functions B. systems C. levels D. contractions
What happened at the Battle of Bunker Hill?
English document guaranteeing rights
What type of bond is shown below, where electrons are shared between the bonded atoms? A) covalent bond B) ionic bond Eliminate C) hydrogen bond D) cellular bon
what would be the first thing you would do if you were burned by a chemical a.apply the antidote for the chemical b.rinse the area with plenty of water c.wipe o
which of the following pairs does not fit the pattern shown by the other pairs? ( 1point ) A. amino acids,protein B. fatty acids , DNA C. glucose , starch D. ri