kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Which analysis does the passage support? There was a man born blind, who had several apprentices in his own condition: their employment was to mix colours for p
where n represents the position in the sequence
8. Which phrase best describes an atom?(A) a positive nucleus surrounded by a ha dnegative shell(B) a positive nucleus surrounded by a cl udof negative charges(
A flashlight has a resistance of 2.4 what voltage is applied by the batteries if the current in the circuit is 2.5 a?
Plants tend to grow toward air with higher humidity because of _____.
Jane Goodall studied what type of animal
What is the growing of new plants from other plant parts.?
The faction of Islam controlled the Ottoman Empire and the faction controlled the Safavid Dynasty.
1. Renting a bicycle costs $30 for the first day and $10 for each additional day.a. Write an equation in simplified form to find the total cost C for a bike ren
________ is the process of cell division that results in the formation of cells with half the usual number of chromosomes