kiwi5824
kiwi5824 kiwi5824
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

Julie bought a binder for $4 and several packs of paper that cost $0.70 each. If her total was $11.70, how many packs of paper did she buy?

Respuesta :

sammmmi219 sammmmi219
  • 24-10-2019
11 packs of paper is the answer
Answer Link

Otras preguntas

I neeed help pleaseeee
Madea hires a caterer to provide food for her birthday. The caterer charges her $225 for food and supplies and $25 per hour to serve during the party. Madea end
2. What years did this series of wars take place?​
The innermost layer of root cortex is called:Select one:O a. Epidermisb. EndodermisO c. DermisO d. vascular tissue​
You found a great deal on CDs for gifts! You were able to buy 12 CDs for $15! What was the cost per CD?
Which region is also known as the "breadbasket" of North America? a.Caribbean Region b.Great Plains c.Western Region d.Eastern Region.
Help me please and the work please
What does ethidium bromide do?
Damage to the environment occurs because:_________a) pollution occurs naturally, with or without human activity. b) most businesses just don't care about the en
Options are line ED, line EH or line CD