amelia542
amelia542 amelia542
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

HELP PLZZZZZZZZZZZZZZZ

HELP PLZZZZZZZZZZZZZZZ class=

Respuesta :

rachelblaiir
rachelblaiir rachelblaiir
  • 23-10-2019

Answer:

She sells 14 dozen cookies

Step-by-step explanation:

You subtract 10 from the profit for her ingredients, and divide the answer of that by 4, for the 4 dollars.

Answer Link
hianina
hianina hianina
  • 23-10-2019
66 divided by 4
16.5
So 16 dozen and a half were sold

Equation:
66/4=16.6




**/=división **
Answer Link

Otras preguntas

Where did the surrender of the Army of Northern Virginia take place? Antietam Appomattox Gettysburg Washington, DC
Explain why graphs show the first quadrant but omit the other three quadrants.
how could two objects have the same temperature but different thermal energy?
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? I hear thunder I feel rain. A. run-on sentence B. compound se
rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
35 girls and boys went walking. The ratio is 5 girls to every 2 boys. How many boys are there?
Can someone please help me with this ? , A company has a monthly profit, or gain, of $6,400. The next month they have a loss of $4,700. What expression would y
A recipe for pancakes calls for 1 cup of pancake mix and 3/4 cup of milk. How much milk is needed to make 1/2 the recipe
11 7/8 divided by 4 3/4 = ? show your work cross cancel too
Some of the characteristics of a good business letter are _____. accuracy brevity clarity colloquial style