iyanamarie040408 iyanamarie040408
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

$3 for 5 jars of peaches

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 23-10-2019

Step-by-step explanation:

if u want to solve further its

1 jar of peaches is 1.66 dollars

Answer Link
Husbandsv Husbandsv
  • 23-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

$3/5jars = $.60 per jar

Answer Link

Otras preguntas

How is the process of finding equivalent ratios like the process of finding equivalent fractions?
Circle J is located in the first quadrant with center (a, b) and radius s. Felipe transforms Circle J to prove that it is similar to any circle centered at the
walking at a constant speed, a person walks 4/7 of a mile in 18 minutes. how far will he walk in 30 minutes?
A paper company produces 2,400 notebooks in 3 days. How many notebooks can it produce in 11 days. PLEASE HELP!!!!
why did Spanish leaders want to push Spanish control into North America in the mid 1500s? a. the Spanish were driven from their colonies by a Native American u
how did industrialization affect the way people lived in the united states?
Semantics was also known as significs. a. True b. False
How does Artemidorus’ role in act 3.1 reflect the theme of fate
what should laura do while writing a first draft? select all of the correct answers. 1.she should have her outline available to consult.2. she should have a li
can anyone help me on this thanks