arieanna1744 arieanna1744
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
cost
2.25
22.50
36
pound
Course 2. Chapter 2 Proportional Relationships

Respuesta :

lilo4260 lilo4260
  • 23-10-2019

Answer:

144 and 18

Step-by-step explanation:

18 ×24=432÷3=144

Answer Link

Otras preguntas

What is the major difference between a persuasive essay and an argumentative essay? An argumentative essay does not try to change a reader's opinion. An argum
what did the english government not allow to leave the country?
"Mary…………..seats for us." (save) A. ought to save B. should save C. would have saved D. D would save
Rico is finding 7.5 × 100 Find and correct his mistake​
helppppp plzzzz is fue today​
Evaluate 1/5 of 175 please
quiero un apartamento que 1 of 1 una cocina grande.
AIDE MOI with correct answers sit the plait
A rectangular garden to contain 3 length segments and 4 width segments. The total amount of fencing required is 24 meters. What is the maximum possible area
types of vertical mirrors​