dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50

Respuesta :

mandyk2125
mandyk2125 mandyk2125
  • 03-02-2021

Answer:$0.10

Step-by-step explanation:

took the test

Answer Link

Otras preguntas

please help !!!!!!!!!!!!!
Let ​ f(x)=x2+6x+11​. What is the average rate of change from x = 5 to x = 8?
The ____________theory of inheritance states that genes are location on _________, which undergo segregation and independent assortment.
Identify one short-term and one long-term effect of the Manhattan Project on the state of New Mexico. Tell why each of these effects was important in the develo
The estimated daily basal metabolic rate for a man who weighs 150 lb is _____ kcal.
anelle and Marcus and _______ group went to the library to prepare for the presentation, but the specific book they needed wasn't _______.
Why do you think some states in the US able to use more wind power than others?
Which of the following is NOT imported to the United States in any great quantity A. Milk B. Oil C. Coffee D. Silk
Common signs and symptoms of a urinary tract infection include ________.
Not too sure please help