hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

Why did The authors of the declaration fail to address the rights of women, native Americans, and African Americans?
What are the 8 Consumer Rights
With practice, both Kendra and Jason mastered the violin. (1 point) a. part of a compound subject b. part of a compound predicate c. a direct object
Which one of the following sentences includes a prepositional phrase? A. Because it was raining, Gladys stayed indoors. B. Terry and Rowena met Craig at
What is 15/27 in simplest form
11. In a transverse wave that travels through a medium, the molecules of the medium vibrate A. with smaller amplitudes than the molecules in a longitudinal w
16 feet perimeter 5 feet long what is the width
400.04 in expanded form
in sahara desert one day it was 136. In the gobi desert a temperature of -5 was recorded. What is the difference between these two temperatures
During reconstruction, most African American families in the south 1. moved to southern cities, where they worked as skilled laborers 2. benefited from Sherman'