alexiasalgado4p73x6d
alexiasalgado4p73x6d alexiasalgado4p73x6d
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

Which toy pack has a cost of $2.50 per toy?

Which toy pack has a cost of 250 per toy class=

Respuesta :

al3xzandria
al3xzandria al3xzandria
  • 25-09-2019
YoYo. 15/6 = 2.5 so each YoYo costs $2.50.
Answer Link
sguido26
sguido26 sguido26
  • 30-09-2019

Answer:

Yo-Yo

Step-by-step explanation:

I do not know all the steps but I just joined but the answer is Yo-Yo!!

Answer Link

Otras preguntas

Why did England begin to heavily tax the colonies
Write thirty-four and twelve hundredths in standard form?
a synonym and antonym for the word interesting
What is 10 times as much as 700
in poetry and fiction, the main reason for using vivid words Is to
949 rounded to the nearest ten
Jake and Seth put some money into their money boxes every week. The amount of money (y), in dollars, in their money boxes after a certain amount of time (x), in
A runner achieves a velocity of 11.1 m/s 9 seconds after he begins. What is his acceleration?
write thirteen and nine tenths in standard form
how to write 20,484,163 in word form