Lurdes1975 Lurdes1975
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 10-ounce package of animal cookies cost $2. What should a 35- ounce package cost, assuming the same cost per ounce?

Respuesta :

sherrydalloop30b2s sherrydalloop30b2s
  • 25-09-2019

Answer:7

Step-by-step explanation:

Answer Link
hpeyton12345 hpeyton12345
  • 25-09-2019

Answer: $61 because you have to do 10 x3 to get 30 then + $1 because $1 is equal to 5 pounds

Answer Link

Otras preguntas

benito read 14 books in 3 months, which was 35% of the number of books he had signed up to read during the school year .how many books did Benito sign up to rea
quadratic formula 9x²-6x-11=0
the square root of 4,356 is an integer. without a calculator , determine what the integer is by eliminating possibilities.
Colin is buying dirt to fill a garden bed that is a 9 ft by 16 ft rectangle. If he wants to fill it to a depth of 4in., how many cubic yards of dirt does he nee
what is the square root of 235
quadratic formula 2x²+9x-4=0
what is the value of m in 13m=52 a/65 b/4 c/5 d/39
did mostly quakers settle in connecticut colony
what is the value of m in 13m=52 a/65 b/4 c/5 d/39
what is the answer for r+11+8r=29?