andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

A strong topic sentence is thorough and lengthy. specific and concise. general and brief. scientific and detailed.
can someone please help me with this question​
2. Why do bond angles compress when unbonded electrons are present around the central atom?
What is the momentum of a 10 kg object traveling at 4 m/s?
Can anyone cheer this sad girl up? cause shes very sad :( and she needs a friend to make her laugh!
Based on the linear inequality shown in the graph below, which of the following points are solutions to the linear inequality? Select all that apply. A.(7, -5)
A firm have an inventory turnover of 5 times a year on a cost of goods sold of $800 000.if the firm improves the inventory turnover to 8 times a year while the
what is an industry?​
Help please!! will give brainliest!!
If a person did not eat for serveral days, which sequence of events would occur