lizbeth1987 lizbeth1987
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 2-pint bottle of dish soap costs $6.04. What is the price per cup?

Respuesta :

haley6798
haley6798 haley6798
  • 22-09-2019
The price per cup is $1.51
Answer Link

Otras preguntas

the price s of a pair of shoes plus %5 sales tax
I need to know how to solve this equations
que tiempo hace en el invierno
Connecting the past to the present helps you to know how people have
real numbers that you can't represent as a quotient of two integers are ? numbers
If f(x)=-2x-2. What is the ordered pair when x=-3
what is -17/40 as a decimal
A beam of light can travel about 3 meters in 0.00000001 second. Which of the following shows 0.00000001 in Scientific Notation?
Write a fraction that is less than 5/6 And has a denominaror of 8
the reyes family boght four concert tickets for 252 dollars