nawaaljahmi nawaaljahmi
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for$3 What is the cost of 1 goldfish?

Respuesta :

stodd10 stodd10
  • 22-09-2019
It’s would be 3 divided by 12 which is $0.25
Answer Link

Otras preguntas

why is roosevelts speech so memorable
DO NOT ANSWER PLEASE THANK YOU.
Write the equation of a parabola, in standard form, that goes through these points: (0, 3) (1, 4) (-1, -6)
Use the Distributive Property to find the price of 9 CDs that cost $13.99 each.
Why do you think northerners called the southerners rebels
A_____state is comprised of a single state without consenting member governments.
three dimensional scale model of the Earth
What is the value of 3 [29-(9+6)] -4 x 7?
How do you Simply 3x^3 - 2x^2
find the valueis the the correct answer