helpmeoutpleass
helpmeoutpleass
22-06-2019
Mathematics
contestada
Someone please help me out ?
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
22-06-2019
12/16 = 0.75
It costs $0.75 per ounce
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
You have 3/8 of a cake. You divide the remaining cake into six equal pieces. What fraction of the original cake is each piece?
What was the goal or Congress when it passed the Sherman antitrust Act to break up corporate trusts
tyler can shovel the driveway in 2 hours. dakota can complete the job in 90 minutes. if they work together, how long will it take
is supply for gas elastic or inelastic ?
What is the mass of 8.90 moles of magnesium chloride, MgCl2?
Can somebody explain to me why propaganda was used during World War 1. What was it's purpose and why did governments use it?
government in market place economies have which of the following roles in dealing with imperfectly competitive markets
Frank goes grocery shopping every 9 days Susan does her grocery shopping every sixth day the went shopping today and we're able to car pool how many days will p
Whats the total area of a covered box with a length of 4 ft, a width of 3 ft, and a height of 6 ft
Cual es la situación geográfica de New York.