mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

What are Argentina's cowboys called? huasos rancheros gauchos palmeros
HELPPP ASAPwhich point represents the ordered pair ​
Why did the Soviets invade Afghanistan?
Under conditions for which the same room temperature is maintained by a heating or cooling system, it is not uncommon for a person to feel chilled in the winter
PLEASE HELP ASAP see photo
At the end of the year, Mrs. Weeks bought an assortment of new balls to replace some of the old ones. She had $150.00 to spend. Describe two different ways that
3The southern states were going to separate from the northern states because A the northern states were against slavery. B the southern states were against sla
Correct answer will get brainliest
how do you spell Uranus
What percent did the average workers wage raise by in the 1920s?