suady
suady suady
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

4.5kg of oranges and 3kg of apples cost a total of £3.87 2.5kg of oranges cost £1.40 Work out the cost of 1kg of apples.

Respuesta :

karki145 karki145
  • 29-05-2019

Answer:

=£0.516 is 1 kg of apples

Answer Link

Otras preguntas

what would 0.1x = 0.2 + 2 look like on a graph?
A total of 394 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. There were 56fewer student tickets sold than adult tick
Which of the following describes American trade policy during the early years of the war? -The United States refused to trade with any of the belligerent nation
(1.08×10-3)(9.3×10-4)
what was the effect of the industrial revolution
Both glycoside and peptide linkages result from dehydration synthesis. A.TRUE B.FALSE
what is 50/8 as a mixed number
Which Allied country’s forces arrived in Berlin first? a. The United States b. Britain c. France d. The USSR
what is the definition of common factor
5.2 more than the product of seven and a number