sanchitcoolcham5503 sanchitcoolcham5503
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. Pumpkins cost $1.80 per pound. There are 16 ounces in 1 pound. How much did Susan's pumpkin cost?

Respuesta :

grace200452 grace200452
  • 25-04-2019

$3.96 i think i just did the math

Answer Link

Otras preguntas

Climate is best described as A. the long-term average of weather variations in a specific area. B. the daily weather as predicted by a meteorologist. C. the
The force of a vibration affects this
What does Esperanza buy for Mama
A man is standing on a weighing machine on a ship which is bobbing up and down with simple harmonic motion of period T=15.0s.Assuming the motion is vertical cal
What is the etymology of homophone? from French omnu from Latin homus from Greek homo from Spanish homo
round 123 to the nearest ten
if y = 14 when x= 8, find y when x = 12
what was the primary goal of the dawes act of 1887
what is the cube of 8
What is a change that affects activity of an organism