louizawalkingstick
louizawalkingstick louizawalkingstick
  • 24-04-2019
  • Mathematics
contestada

If a dozen eggs cost $1.68, how much does one egg cost? *

Respuesta :

gomezjordan781
gomezjordan781 gomezjordan781
  • 24-04-2019

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Average it out. 1.68÷12=0.14

Answer Link
Kxspxxn
Kxspxxn Kxspxxn
  • 24-04-2019

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

1.68/12= 0.14

Answer Link

Otras preguntas

What is 10/15 simplified
Dan's plant will require two shifts of skilled workers, seven days a week. As he does his research, he will pay particular attention to A. regulatory restricti
Solve for the Variable 7 (x + 1) + 4 (2x - 3) = 40
Why was the Mayflower Compact an important document for the Plymouth Colony? A. It established rules that all of the Pilgrims had to follow. B. The comp
the presence of many different churches in the colony of New Jersey indicated that
When can HIV NOT be passed from mother to infant? a. during pregnancy b. during delivery c. while breast-feeding d. when sharing utensils
what is an adjetive for walking
what is an adjetive for walking
Why did the Greeks a stabling colonies
What is the lowest common factor of 240 and 1500