jai17 jai17
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

Say you are grocery shopping and you come across an item for which the unit price is not labeled. How can you find the unit price on your own?

Respuesta :

Slenderman01 Slenderman01
  • 27-04-2016
I have a simple easy way of doing this.  First you find the weight of the item, and then you would divide the cost by the weight.  that's it
Answer Link

Otras preguntas

I can't do Miscellaneous calculations! E.g. How many moles of oxygen atoms are present in 2.5 mole of water molecules?
write the habitat of all animals in one word ​
TEACH ME how to do question 2 through your explanations.
HELP ASAP PLEASE Indoor air pollutants can be dangerous because the air pollutants stay in small space rather than circulating throughout the atmosphere. Which
..............................
if you are reading and do not understand a specific word, what should you do?
The point (5, 4) lies on the line y = xIs it correct?​
13. Which of the following symbol stands for the margin of error?A. EB. Za/2C.nD.o14. For a 95% confidence level, the confidence coefficient is ___?A. 1.645B. 1
i need help please i have no clue
What number must you add to complete the square for the equation? X^2+12x=9