AidenMartino43 AidenMartino43
  • 25-04-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for 4.95 or 4 Sanwiches for 6.72

Respuesta :

SVGPotato
SVGPotato SVGPotato
  • 25-04-2016
I'm guessing you're trying to find the better buy right, if so what you have to do for this is put 3/4.45 then you'll find the cost for 1 sandwich, and same for the other one 4/6.72, and the one with the least amount of money spent is your answer. 
Answer Link

Otras preguntas

What were the legislative checks on other branches
what could happen to your spiritual well being when your partner is being suspicious?
5.A number n is such that when it is divided by 27, 30, or 45, the remainder is alwaysmallest value of n​
Pretend you have the points (0, 2) and (3, 14). How could you label them with x's and y'? Explain.
How was China weakened by European influence
Assume you are the internal controls expert for your company. Your boss has read about Madoff’s Ponzi scheme described in our textbook. Your boss is now worried
please help me solve
Select all that apply. Which were characteristics of the Inca? did not have any tools used sculpture to record events had an intricate writing system did not ha
what kind of galaxies are they? irregular, spiral or elliptical...?
Rewrite the sentences adding adjectives for each noun. 1. The boy walked into his house. 2. The wolf ran into the forest. 3. The magician fooled the people. 4.