heyyyougirl11
heyyyougirl11
26-03-2019
Mathematics
contestada
Do you know how to do this?
Respuesta :
Phantomworkz
Phantomworkz
26-03-2019
6.45$ for 3 divide 15.05
Answer Link
ugapup
ugapup
26-03-2019
What you would do first is find the unit price (how much one item costs). To do that you would need to do 15.05 divided by 7 which equals 2.15. After that you multiply the 2.15 by 3 and you get 6.45. Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
how do you identify the terms and like terms in an expression
Fiber is not easily digested by the body. a. True b. False
A cost that rises or falls depending on how much of that product is produced
What was shown by both Redi’s and Pasteur’s experiments?
Vascular tissue allows plants to move water and nutrients throughout the plant body. Another effect of vascular tissue is that it allows plants to a. stay low
Which of the following statements is true about drug use during pregnancy? a. Drug use during pregnancy affects the health of the mother but not the baby. b.
The size of the gas particles compared to the overall volume of the gas is 22.4 L
What did ozzies ancestors come over on?
The purpose for writing minutes of a meeting is to a. analyze the functional organization of a particular group. b. evaluate a group for its effectiveness in
What was Nixon's role in the Watergate scandal? A. Nixon broke into the Democratic headquarters at the Watergate building. B. Nixon attempted to obs