LisaLWinters7137 LisaLWinters7137
  • 26-03-2019
  • Mathematics
contestada

5 apples cost ?1.45. 3 apples and 2 bananas cost ?1.13. What is the cost of 1 banana

Respuesta :

nozanin15 nozanin15
  • 26-03-2019

1.45÷5=0.29

0.29×3=0.87

1.13-0.87=0.26

0.26÷2=0.13

One banana costs 0.13

Answer Link

Otras preguntas

I need HELP! Will mark as Brainliest....Please explain your answer.
What are the dimensions of the rectangular pyramid that is exactly one-third the volume of the rectangular prism?   A = unitsB =
Which of the following would be most helpful to include in an essay about the inventions of Thomas Edison? A.A diagram of Edison's library B.A picture of Edison
Which of the following obstacles would western settlers have NOT encountered on the waterways A). Swift currents and sandbars B). Fire aboard steamships C). De
A _____ is something that has been learned. skill aptitude interest none of the above
How was Stonewall Jackson's army able to surprise the union army at Chancellorsville
How were Lamarck’s and Darwin’s ideas most similar?PLEASEEEE ANSWERRRRR ASSSAAAPPPPPPPPPPPPPPPP
_____ are programs that help students pay postsecondary education costs. Grants Scholarships Tuition None of the above
Is love and surprise essential to comedy ? (Twelfth night Shakespeare)
after brazil attempted to create a democracy, military rulers regained power in the 1960s and