kitkat8424
kitkat8424 kitkat8424
  • 24-03-2019
  • Mathematics
contestada

If the cost to store is $20 and the selling price is $32 what is the mark up?

Respuesta :

rancher101 rancher101
  • 25-03-2019

Answer:

i think the mark up would be 16%

Step-by-step explanation:

Answer Link
caitlinp27
caitlinp27 caitlinp27
  • 25-03-2019
It would be 16%. Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between positive and negative slopes?
a football team loses 3 yards and then loses 4 yards. how many yards did they lose
We launch a satellite into orbit and then allow it to burn up on re-entry. NASA's current practices are wasteful. Which of the following BEST explains the type
Select one: a. The two species of barnacles do not compete with each other because they feed at different times of day. b. Balanus is a predator on Chthamalus.
Find the volume of a HEMIsphere a radius of 4.
is this correct? theese subject pronouns in french? ​
A health conscious student faithfully wears a device that tracks his steps. Suppose that the distribution of the number of steps he takes in a day is normally d
Today the product of the ages (in integers) of a father and son is 2015. What is the difference in their ages?
Classify each substance as a pure substance or a mixture. copper, which consists of only one kind of atom a solution of sugar dissolved in water carbon dioxide,
What is the BEST deal on rice? • 500 g of rice at $1.90 • 1 kg of rice at $3.70 • 5 kg of rice at $18.00 • 10 kg of rice at $35.00 • 20 kg of rice at $72.00