nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

Let f(x)=7x3 and g(x)=4 4x-7. Find (f+g)(x), (f-g)(x), (fg)(x), and ((x). Give the domain of each.(f+g)(x)= (Simplify your answer)(f-g)(x)= (Simplify your answe
The Smith, Jones and Wilson families live in consecutive houses on Elm street. Each lot is a one-half acre, and each house has a backyard. Billy Smith and Owen
One feature about utilitarianism that makes it appealing as a standard for moral decisions in business and nonbusiness organizations is that it provides a clear
Why is the higher area associated with a lesser source of Iodine needed to produce thyroid hormones?
Duty for Certified Nursing assistant
Jodi's real estate office leases an expensive photocopy machine from an office equipment supplier. Which coverage in Jodi's building and personal property cover
What will be the fitness index score of a girl it the test duration was 300 sec and the pulse count (1min) was 80​.
One major focus of oncology procedures is to determine whether or not neoplasms are ______ for patients. 1) harmful 2) beneficial 3) neutral 4) unknown
Please help thank you
how does japana name reflect the infuence of the chinese