Yahfavgurltally Yahfavgurltally
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 5 lemons for $2.00. What is the unit cost of each lemon in the bag?

Respuesta :

aniyahking
aniyahking aniyahking
  • 25-02-2019

Answer:

The answer is $10

Step-by-step explanation:

5 times 2 equals 10

Answer Link
christopherchap
christopherchap christopherchap
  • 25-02-2019

40 cents is the answer

Answer Link

Otras preguntas

write two ratios that are equivalent to 3:11
Simplify 4 to the 7th over 5 squared all raised to the 3rd power.
What is a radioactive tracer? Give an example of how one might be used.
how do you solve 26/57= 849/5x
okay i have 16\16 and 21\21 it has to be division and have the same answer
why did president Roosevelt need to create a second new deal
What structures did early civilizations create to deal with problems of organization and questions about their existence?
Who were the main people responsible for the stamp act?
name 12 different rays
Why is most likely the purpose of the gaucho games?