rehana1320067494 rehana1320067494
  • 24-02-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP

Plz help me with I need the help from people to help me plz ASAP class=

Respuesta :

jimrgrant1 jimrgrant1
  • 24-02-2019

Answer:

C

Step-by-step explanation:

To find the cost per gallon ( unit cost ) divide cost by number of gallons purchased, that is

cost per gallon = [tex]\frac{35.38}{12.2}[/tex] = $2.90 → C

Answer Link

Otras preguntas

envoyer un lettre means???
Steven likes to skip rocks on the lake. If he skips 2 rocks 5 times, 4 rocks 3 times, and 6 rocks 2 times, how many skips does he do?
________ management theory address the issue of why people engage in certain behaviors to achieve particular psychological states based on their deeply rooted c
Which concept is best associated with increased content knowledge?
Triangle ABC is an equilateral triangle.Find the angle of rotation that maps A to B
Dr. smith is giving 44-year-old jane an intelligence test. jane finds that she really likes answering the questions because they seem to be based on her life ex
Which mixtures could be separated using evaporation? Check all that apply. fat in milk salt in ocean water mud in pond water butter in cookie dough vinegar in
G two samples, one of size 14 and the second of size 13, are selected to test the difference between two population means. how many degrees of freedom are used
Angela believes that race relations in america are poor because the white ruling class has enacted various laws and regulations to keep other racial groups from
help i am in need of help