thetank04 thetank04
  • 25-01-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Flanders’ class sold doughnuts for $1.35 each and Mr. Rodriquez’s class sold cartons of milk for $1.08 each. Together, the classes sold 85 items and earned $104.49 for their school. How many of each item did the classes sell?

Respuesta :

vickynigeria2 vickynigeria2
  • 25-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

What kind of words would you use to describe your relationship with the Holy Spirit? Fire? Power?
How much sales tax will be charged at Store B?
need help pls identify​
solve the equation [tex]2 \sin ^{3} x - \sin \: x = 0 [/tex]​
help me please in this problem
Solve this algebraic expression 5x-2(3)
pls help!! wil ive brainly!!! Read and choose the option with the correct verb for the blank and with the correct price that matches the word or words in bold t
Neurons or nerve cells communicate by passing electrical charges from one to the next. A message is sent along this network of neurons like an old-school game o
plz help me on this due soon
someone help plz plz plz plz