zoeycannotdabxd zoeycannotdabxd
  • 25-01-2019
  • Mathematics
contestada

Tom bought 3 packages of Skittles for $1.25 each. How much did he spend?

Respuesta :

Funnystuff22
Funnystuff22 Funnystuff22
  • 25-01-2019

Answer:

Tom spent $3.75 of Skittles

Step-by-step explanation:

If each Skittle packet was $1.25, then if that is multiplied by 3, the product of the equation is, 3 dollars and 75 cents/$3.75

1.25 x 3 = 3.75

Answer Link
deepunalli300p3ur3i
deepunalli300p3ur3i deepunalli300p3ur3i
  • 25-01-2019

Answer:

$3.75

Step-by-step explanation:

you just need to multiply 1.25.3 so the answer would be 3.75

, the answer is $3.75.

Answer Link

Otras preguntas

how do you write a good essay?
how hot does it have to be to melt rock
The perimeter of a sheet of paper is 38cm. If the width is 8 cm what is the length of the paper?
A water molecule gains enough energy to enter the gas phase is chemical or physical?why?
What two mixed numbers have a sum of 3
the interaction between mosquitoes and human beings is called ?
Why is there no ocean-continent divergence? I need to know I'm just in 6th grade
What were the main policies and changes set forth by the Congress of Vienna (1814-15)?
THE 3 STOOGES ARE ASKED WHO IS THE SMARTEST. TWO OF THEM ARE TRUTHFUL AND ONE IS A LIAR. LARRY SAYS CURLY IS THE SMARTEST, MOE SAYS LARRY IS THE SMARTEST AND CU
how do you write a good essay?