mbonilla073 mbonilla073
  • 24-01-2019
  • Mathematics
contestada

The price for apples is $3.50 times the number of apples bought plus one-dollar tax. If Martin bought 3^3 amount of apples. How much did the apples cost?

Respuesta :

nickkohlman004 nickkohlman004
  • 24-01-2019

Answer:

the answer is 95.5 dollars on apples. the question is stupid i hope this helps.

Step-by-step explanation:

3*3*3

27*3.50

+1

=95.5

Answer Link

Otras preguntas

cos A/1-tan A + sin A/1-cot A =sin A + cos A
A softball player leaves the batters box, overruns first base by 3.0 meters, and then returns to first base. Compared to the total distance traveled by the play
During what time period was the greatest amount of territory unified in Italy?
what are light years actually? answer in brief
Why is it 5 :30 p.m in India and 12 :00 noon in London ?
bisects EOG. EOF = y + 30 and FOG = 3y – 50. Solve for y. 20704050
how do you add fractions wiyh improper fractions
Any number that is divisible by 2 is also divisible by 8.Find a counterexample to show that the conjecture is false.24322816
what is the meaning of NADPH2
what is the difference between aquaculture and pisciculture?