rgs13 rgs13
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada

$12oz. divided by 2.29 whats unit price

Respuesta :

unicorns32
unicorns32 unicorns32
  • 23-01-2019

Answer:

I'm not entirely right, but I think it's 5.24.

Step-by-step explanation:

12/ (means division) 2.29 = 5.24017467249....

I think that's how you do it.

Let me know if it's right.

Answer Link

Otras preguntas

What does Caesar do when he realizes that Brutus has stabbed him?
Complete the square to transform the expression x2 + 6x + 5 into the form a(x − h)2 + k.
2 ( 4 x + 4 ) + 6 ( 2 x + 6 ) + 4 = 20 x + 48 solving for x
In the first decade of the 20th century which city would have been most impacted by the oil industry in Texas? A) Houston B) Lubbock C) Fort Worth D) San Antoni
I need help with this and the answer for my alg 2 pls
how did the mayans use astronomy?
Please help with this question please
Translate each sentence into an equation. Then find each number. The sum of eleven and seven times a number is –17.
PLS HELP I need to finish this packet ASAP! Thank u!!
The graph represents the system of inequalities for the scenario where X is the number of confirmed parties on a tour and why is the number of required copies o