jazzyvul
jazzyvul jazzyvul
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada

Math help pls .... easy questions.......

Math help pls easy questions class=

Respuesta :

kylee76 kylee76
  • 23-01-2019
it was $2.75 per person
Answer Link
shenzhen10
shenzhen10 shenzhen10
  • 23-01-2019
It’s $2.75 per person
Answer Link

Otras preguntas

One way humans can promote the survival of organisms in an ecosystem is to (1) decrease diversity in plant habitats (2) introduce new consumers to con
a ____ is a significant change that occurs over some period of time
The snow began falling early in the morning. Tiny, weightless crystals. By early afternoon, the ground was covered with several inches of snow. Snow flurries co
What is h2o? How is it build?
Of these four words, which one is most likely to have a negative flavor or connotation? a. Confuse b. Distract c. Harangue d. Meander
The function f(x) = 2x2 + 3x + 5, when evaluated, gives a value of 19. What is the function’s input value?
Was the revolution in agriculture necessary to the Industrial Revolution? Explain.
Who was William Penn?
Which function represents the number of seconds, s, in d days? (Hint: The number seconds in a day is 24 × 60 × 60 = 86,400.) The function that represents the nu
Analyze the following statements. Which of them is correct with respect to the RNA transcript formed by means of transcription? a. The RNA transcript is an exac