2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

Explain how ancient Greek architecture impacted that produced in ancient Rome.
which kinds of butterflies are found in a field
the greenhouse effect is related to the phenomenon of an increase in average surface temperture known as
Find the value of k such that the equation of the tangent line to f(x) = x^2 + k*x is equal to y = 5*x + 3
Which of the numbers 2, 3, 4, 6 and 9 are factors of 1881?
Explain how ancient Greek architecture impacted that produced in ancient Rome.
An object pronoun takes the place of a/an _______ in the object part of a sentence.      A. adjectiveB. nounC. different pronounD. verb
What is the value of 4 in the number 745?
Which component is an example of skill-related fitness?
what happens when the hypothesis is wrong