Jazzytheslay Jazzytheslay
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

5 rubber stamps cost $9.70 which equation would help determine the cost of 11 rubber stamps

Respuesta :

savannahloveshe savannahloveshe
  • 22-01-2019

Answer:

$1.94 times 11 =21.34

Step-by-step explanation:

  So 5 rubber stamps cost $9.70. Your going to divide $9.70 by 5 so you get the cost of each stamp which is $1.94 each stamp. Your going to take $1.94 and multiply it by 11. You will get 21.34. :D Hope i helped you c: By the way this is the simplified version of the equation so i dont know if you want a longer version of the answer but ya! :D

Answer Link
BGwyneth888
BGwyneth888 BGwyneth888
  • 03-08-2020

Answer:

None of the above

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many moles of iron in a sample that contains 7.91×10^23 atoms of iron?
Which of the following statements best describes the relationship between the fourth and fifth sentences (“Of course . . . measurement”) of the final paragraph?
can someone solve this please?
Stress is a ______________ that's created when we react to particular events.
If you could have asked president Hoover about the plight of bank failure victims, what would you ask?
Please help me, I have to do this before Wednesday.​
When performing a self-assessment, it is useful to ask yourself whether you _________. a. Really enjoy what you do at work b. Think your job pays enough c. Can
The to make decisions is the aspect of government that a constitution describes that determines the form of government.
PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIEST
Convert the following Grams: 0.200 moles of H2S