nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

how is the answer to this 130N?physics moments question​
please help asap!!!!
The Second Amendment of the U.S. Constitution relates to which of the following?
Brian read 2/15of his novel in 20minutes if he reads at the same rate what portion of his novel can he read in one hour
Please help!! Would appreciate it so much!!❤️❤️ If part of the offence or the defence involved judging "reasonable" behaviour, do you think it should be what w
Use Long Division to answer number 4. Please show all work!​
Use the distributive property to find (x+1)(x+3)
If the graph of f(x)= x^2+10x+k has two distinct zeros, find the value of k please be clear and explain the reason. Thanks very much
129 is decreased to 32
Which of the following conclusions is supported by the information in this graphs Pg 329 of chapter 10 practice test in succeeding in early us history