nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Dan's plant will require two shifts of skilled workers, seven days a week. As he does his research, he will pay particular attention to A. regulatory restricti
When was the United Nations was formed? A. after World War I B. in between World War I and II C. just before the end of World War II D. after the Cold War
If 120% of a is equal to 80% of b, then what is the value of a b in terms of b
The Articles of Confederation provided the newly declared republic with a means of governing _______________________. a. during and immediately after the revol
Jordan has $55. She earns $67 by doing chores. How much money does jordan have now?
what organic molecule has up to 4 levels of structure
how do you make a computer
When you take the exit ramp off the expressway and merge onto the next road, you see yellow lines dividing the roadway. What do the yellow lines tell you about
An insect lands on a compact disc that is put into a player.If the insect spins with the disc,is the insect accelerating? why or why not.
What is the lowest common factor of 240 and 1500