kevingarcia061507 kevingarcia061507
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs

Respuesta :

januarywrites
januarywrites januarywrites
  • 21-12-2018

Answer:

I've seen this question before :)

Step-by-step explanation:

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.  

The answer is $4.95.


Cheers, July.

Answer Link

Otras preguntas

Which expression is equivalent to 0.5(6x+12)
The fighting on the western front was marked by1: bloody slaughter and stalemate2:revolts of troops against commanders3:quick victories for the Allies4: complet
Franz Liszt set a new standard for piano performance by A. whistling and playing the piano at the same time. B. memorizing the pieces and playing without sheet
Three negative social change you may encounter as a new student at a higher education institution.
All of the following statements about the Articles of Confederation are true EXCEPT: A. They gave each state one vote in Congress. B. They were the first writte
what is the benefit of reading books about ethnicities
If the number of hydrogen ion pumps in the etc is increased what impact will this have on substrate level atp production?.
Crowding-out occurs when the government: Crowding-out occurs when the government: decreases taxes on business. increases taxes on business. uses domestic
• A shopkeeper orders packets of soap powder. The cost price of a large packet is N180 and that of a small packet is N80. She is prepared to spend up to N4000 a
HELPPPPPPP MEEEEEEEEEEEEEE