rererocks
rererocks rererocks
  • 23-11-2018
  • Mathematics
contestada

if it cost $8.21 for 3 candy bars, how much dose 1 candty bar cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-11-2018

8.21/3=2.74

Therefore each candy bar would cost $2.74 each.

Answer Link
hannamh2003
hannamh2003 hannamh2003
  • 23-11-2018

one candy bar costs about 3 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Plz help me to find the answer
John opened a factory with 11 supervisors and 5 managers on its staff. He plans to hire additional employees at a rate of 2 supervisors per month and 4 managers
the average number of potholes per 10 miles of paved us roads is 130
A football game has four quarters. The results at the end of each quarter for two teams are shown in the graph and table, respectively. In quarter 3, Team 1 sco
The relationship that exist between demand and price of its substitute goods
Prove that: ( sec 4A - 1 ) / ( sec 2A - 1 ) = tan 4A . cot A Pls Help Pls Help Pls Help Pls Help Pls Help Pls Help Pls Help Pls Help Pls Help Pls Help Pls Hel
Graph y=0 as ordered pairs.
1 9/13 divided by 3/8 |
PLZ HELP ASAPPP ALGEBRA
Which value for x makes the open sentence true? 5+4⋅x=3²+x² a. 5 b. 4 c. 3 d. 2