eli7558 eli7558
  • 25-10-2018
  • Mathematics
contestada

The price of p of an ice cream is 3.95 plus 0.85 for each topping t on the ice cream

Respuesta :

gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 25-10-2018

Answer:

4.80

Step-by-step explanation:

add them up 4.80 dollars

Answer Link
BlackExodus BlackExodus
  • 25-10-2018
the price of an ice cream can represented by the expression p=3.95+.85t
Answer Link

Otras preguntas

For exercise, Francesca walks laps around a track. She walked 1.61 laps around the track in 7 minutes. If each lap is 440 yards, how fast did Francesca walk? wa
Can you think of other aspects of well-being that are associated with the rise in women’s labor-force participation? Would it be practical to construct a measur
Can you work out b for me please anyone It’s hard
Can you work out b for me please anyone It’s hard
What is Enlightenment thought applied to religion, emphasizing reason, morality, and natural law rather than scriptural authority or an ever-present god interve
Sweating and panting are examples of which characteristic of life?responding to the environmentusing energyreproducinggrowing and developing.​
Dixonville has had fundamentally the same demographics, economic system, and social structure for decades. In recent years these factors have begun to shift, ca
PLEASE HELP ME!!!!!! Yuri’s daily commute from home to school is more than 15 miles each way. Write and graph an inequality that represents this situation. WILL
what is the bond polarity of So2?
What do two or more elements combine to form? Question 15 options: a compound an element a substance a solution