brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy buys 5 packs of organic milk for the neighborhood store is priced at $3.96 how much does Mandee's spend and all of his purchase

Respuesta :

summergirl7987
summergirl7987 summergirl7987
  • 23-10-2018

Answer:

$19.80

Step-by-step explanation:

3.96 is the price so if you multiply it by 5 you get your answer.


the rest of the question doesnt make much sense so hope this helped?

Answer Link

Otras preguntas

17.03 Skeletal System Quiz A band of fibrous connective tissue that holds bones together and keeps them in place. O Hormone O Ligament Cartilage Tendon
CO₂(g) + H₂(g) CO(g) + H₂O(1) what is being oxidized?​
Romanesque churches do not have What?
A mining company is mining silver. The relationship between the mass of the material mined in metric tons and the number of carts required to transport the mate
4) The United States was extremely_____ before Japan bombed_______
I need help to write a review on a hotel it needs to be bad please help URGENTLY​
the diagrams represent a rabbit and an owl. rabbits eat only plants and typically feed during the day in open areas such as fields and meadows. owls eat only ra
Find the derivative of [tex]tan^{-1} x[/tex] by 1st principle of derivative.
1. From where do we get fibre?​
PLEASE HELPPP!!!! Which of the following is the best buy? 3 lb. for $5.13 2 lb. for $3.37 3.25 lb. for $5.53 1.5 lb. for $2.52