kyra2992 kyra2992
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Oranges cost $2.00 for eight , you need 15 . How much will it cost

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 23-10-2018
15×.25=3.75 for 15 oranges
Answer Link
dancer110 dancer110
  • 23-10-2018
15x25 is 375 turn it into money and its $3.75 for 15 oranges
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Explain in terms of structure and bonding why carbon dioxide has a low boiling point and calcium carbide has a high boiling point
lincolns emancipation proclamation declared.. 1). slaves in the union states be free 2). slaves in the confederate states to be free 3). slaves in the US territ
What is the main purpose of reasoning (commentary) in an essay? Select one: to offer secondary evidence to justify the use of a source to provide support for a
From a 60-ft observation tower on the coast, a Coast Guard officer sights a capsized boat. The angle of depression to the boat is 5º. How far is the boat from t
I failed my Spanish final
Misty needs to gather at least 20 flags for the parade. She has already gathered 6 flags. The inequality shown can be used to find n, the number of flags Misty
Tape diagram 7 a =35
ASASP PLZZ HELP What is the counterclaim of this paragraph? [1] It's all over the news: kids are spending a lot of time on homework. [2] With the current emphas
Gawain sa Pagkatuto Bilang 3:Tingnan ng mabuti ang mga larawan, Alamin kung anong anyo nangshading ang ginamit. Isulat sa patieng ang iyong kasagutan.​
True or False: The typical fre burns in an X pattern and moves upward in search of oxygen O True O False